Pazartesi, 10 Aralık 2018 14:08

DOĞUKENT YERLEŞKESİ DENK KESİRLER

DoğukentYerleşkesi olarak 5.sınıflarımızda denk kesir kavramını pekiştirmek için hazırladığımız çiçeklerimizde genişletme ve sadeleştirme yaparak birbirine denk kesirler elde ettik ve öğrencilerimiz kesirlerle ilgili afiş hazırladılar. 
Doğukent Matematik Zümre 
Kategori Genel
Pazartesi, 10 Aralık 2018 13:28

DOĞUKENT YERLEŞKESİ DOLAŞIM SİSTEMİ

Doğukent ortaokulu 6.sınıf öğrencilerimiz ile dolaşım sistemi konusunda kalp inceledik. Öğrendikleri bilgileri kalbin yapısını görerek pekiştirdiler.  
 
Kategori Genel
Pazartesi, 10 Aralık 2018 09:36

ÇUBUK YERLEŞKESİ SANDIK SEPET ANKARA

Ankara'nın en eski ve tarihi yerlerinin anlatıldığı eğlenceli bir kitap "Sandık Sepet Ankara" 
Kitabımızın kahramanları Ali,Hasan ve Nihan el ele verip kurdukları müzede bizleri insanların yaşanmışlıkları, hatıraları ve kıymetli eşyalarıyla buluşturuyor. Kitabımızdan hareketle bu hafta 5.sınıf öğrencilerimizle Rahmi Koç Müzesi'ni ziyaret edip orada kitabımızın yazarı Pelin Güneş ile tanıştık, söyleşi yaptık. Ankara'nın en eski yerleşim yerini yakından görmüş olduk  aynı zamanda Ali'nin bizleri çıkardığı müze yolculuğuna yerinde dahil olduk. Söyleşi ve imza sonrasında da Rahmi Koç Müzesi'ni gezdik. Hem eğitici hem de eğlenceli bir etkinlik geçirdik. 
 
                                                                                                                                                                                              TÜRKÇE ZÜMRESİ
 
 
 
Kategori Genel
Perşembe, 06 Aralık 2018 10:26

DOĞUKENT YERLEŞKESİ BÖLME BÖLÜNEBİLME

Doğukent Kampüsü olarak 6.sınıflarımıza bölme ve bölünebilme konusunu tekrar amaçlı atık kapaklardan oluşturduğumuz etkinliğimizi yaptık hem eğlendik hem öğrendik.

Doğukent Matematik Zümre 

Kategori Genel
Perşembe, 06 Aralık 2018 10:10

YÜKSELEN KOLEJİ ÖZEL YÜZME DERSİ

 
Kategori Genel
Tüm 5. sınıf öğrencilerimiz çok merak ettikleri üslü sayılar ile viking şapkaları eşliğinde tanıştılar. Öğrendikleri üslü sayıları ne kadar akılda tutabildiklerini anlamak için de üslü hafıza oyununu oynayarak öğretmenleri ile keyifli vakit geçirdiler. 
                                                                                                                                MATEMATİK ZÜMRESİ
 
 
 
Kategori Genel
Doğukent Kampüsü olarak bu hafta 5.sınıflarımızda kesirler de karşılaştırmayı büyüklük küçüklük durumlarını daha somut görebilmek için plastik tabakları keserek canlandırdık.
Doğukent Matematik Zümre
Kategori Genel
Basketbol yıldız erkek takımımız il müsabakaları ilk maçında Ümitköy Anadolu İmam Hatip Ortaokulunu 78-18 yenerek güzel bir başlangıç yapmıştır. Takımımızı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.
 
 
 
Kategori Genel
Page 1 of 13