Okulumuz

  • Normal
  • Başlık
  • Tarih
  • Karışık
diğer haberler / Tüm haberler için SHIFT'e basılı tutun. hepsini yükle
Pazartesi, 17 Haziran 2019 09:54

YÜKSELEN ÇOCUKLARIMIZLA KARNE HEYECANI

Karne coşkusu ile ayrılık burukluğunu aynı anda yaşayan Yükselen çocukları bugün emeklerinin karşılığını aldılar. Biz de Yükselen Ailesi olarak öğrencilerimize başarı ve esenliklerle dolu bir eğitim yolu diliyoruz. Yeni dönemi sabırsızlıkla bekliyor olacağız…

 
 
 
 
 

 

 
Kategori Genel
2018-2019 sezonunda, 6-D sınıfından Arda Rüstem Cevahir ve takımı Ankara Geneli Minikler Basketbol 1. Ligi’nde 3. olmuştur. Öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.
 
 
 
 
 
 

 

 
Kategori Genel
Perşembe, 13 Haziran 2019 09:24

YÜKSELEN KOLEJİ MATEMATİK KÖYÜ GEZİSİ

Doğada da matematik eğitiminin devam edilebileceğine dair en guzel farkındalığı hissettirmek amacıyla düzenlediğimiz Nesin Matematik Köyü  gezimizden birbirinden güzel fotoğraf kareleri sunuyoruz sizlere.
 
Çubuk ve Doğukent Kampüsü 7.sınıf öğrencilerinin katılımıyla düzenlenen bu gezide, öğrencilerimiz Ali Nesin ve deneyimli matematikçilerle 3 gün boyunca köy ortamında, bir arada yaşayarak aynı atmosferi paylaşmış , yapilan matematik dersleri ile de hayata, matematiğe ve diğer disiplinlere bakış açılarını geliştirmişlerdir. Ayrıca, bu geziyle hem arkadaşlık ilişkileri hem de bir odayı beraber paylaşmanın verdiği sorumluluk hisleri pekişmiştir.
 
Öğrencilerimiz, program dahilinde Şirince-Meryem Ana-Efes gezileri ile de o bölgeye ait doğa ve kültürel güzellikleri de görme fırsatı bulmuşlardır.
 
                                                                                                                                                                        Matematik Zümresi
 
 
 
 
 
 

 

Kategori Genel
Tiyatronun yaşamı sahneden seyirciye, seyirciden sahneye olan kan dolaşımıyla olur ve devam eder. Sözün kudreti edebiyatta can bulur, edebiyatın da en canlı hali tiyatrodur. Bu haliTurgut Özakman en yalın haliyle şöyle ifade ediyor: “Tiyatro insanı insana insanla insanca anlatma sanatıdır.” 
Tiyatro sanatına gönül vermiş Yükselen Ortaokulu Çubuk Türkçe zümresi ve öğrencilerimizden oluşan birbirinden yetenekli “Yükselen Tiyatrosu” oyuncuları bu sene de tüm yılın emeğiyle sevgisiyle yoğurdukları “Aynı Nakarat” adlı oyunu seyircileriyle buluşturdular. Güzel enerjisiyle, kahkahaları ve gülen yüzleriyle şevkimize şevk katan tüm izleyicilerimize teşekkürü borç biliriz.
 
 
 
 
 
 

 

Kategori Genel
"Eğer bir gün benim sözlerim bilim ile ters düşerse bilimi seçin."
                                  Mustafa Kemal ATATÜRK
Çocukları bilimin renkli dünyasına davet eden, içinde bolca mavera barındıran "Mustafa Kemal'in Kayıp Seslerinin İzinde" ve "On Dördüncü Mucizem" adlı iki kitap 6. sınıflarımızın ayın kitabı tercihiydi. Kitap etkinliği olarak da öğrencilerimiz, fen bilimleri öğretmenimizin yardımıyla bilim insanlarını tanıttılar. Onların ilginç hayat hikayelerini ve buluşlarını bizlerle paylaşarak "Bir bilim insanı olsaydınız neler yapardınız?" sorusuna ilginç yanıtlar verdiler. 
Kategori Genel
 Melody; beyin felci nedeniyle yürüyemeyen, konuşamayan, neredeyse hareket edemeyen 11 yaşında bir kızdır. Ancak inanılmaz kuvvetli bir beyine ve fotografik hafızaya sahiptir. 
Melody'nin hayatını, ailesini, çektiği zorlukları, her şeye karşı olan azmini anlatan ve empati yapabilmek adına müthiş bir kitap olan "İçimdeki Müzik" 5. sınıflarımızın ayın kitabı tercihiydi. 
Kitabı zevkle okuyan öğrencilerimiz, farkındalıklarını daha da arttırmak adına beden eğitimi öğretmenimizle ortak düzenlediğimiz etkinlikte görme engelli bireylerin neler hissettiğini yaşayarak öğrendiler.
                                 Doğukent Türkçe Zümresi  
Kategori Genel
Our students from 5th grade gave us joy with their Shows in German and English.
 
Kategori Genel

LİSELERE GİRİŞ SINAVI ÖNCESİ ÖĞRENCİLERE SON HATIRLATMALAR

 

            Liselere giriş sınavı1 Haziran 2019 Cumartesi günü yapılacaktır. Sınavın birinci oturumu 09.30’da, ikinci oturumu 11.30’da başlayacaktır.

§  Sınava girmeden önceki akşam ağır yemeklerden kaçının.

§  Akşamdan sınava götüreceklerinizi mutlaka hazırlayın.

§  Sınav akşamı ne çok erken ne de çok geç yatın. Düzeninizi bozmayın.

§  Sınav saatine yakın telaş ve kaygı yaratmayın. İyi yapılmış bir kahvaltı size enerji verecektir.

§  Okul tarafından onaylanmış renkli sınav giriş belgenizi yanınıza almayı unutmayın.

§  Nüfus cüzdanınızı yanınızda getirin.

§  Sınav günü en az 45 dakika önce sınava gireceğiniz okulda bulunun.

§  Yanınıza 2 adet kurşun kalem, 2 adet silgi, 2 adet kalemtıraş ve su (şeffaf pet şişe) almayı unutmayın.

§  Sınav gözetmenlerinizin sınav öncesi yapacağı açıklamaları iyi bir şekilde dinleyin. Anlayamadığınız yerleri mutlaka sorun.

§  Lütfen tüm derslerin testlerini aynı önemle cevaplayın.

§  Çözemediğiniz soru ile inatlaşmayın. Hemen diğer soruya geçin.

§  Yanlış olduğuna emin olmadıkça ilk işaretlediğiniz şıkkı değiştirmeyin.

§  Cevabından emin olmadığınız soruları boş bırakın. Unutmayın, 3 yanlış 1 doğruyu götürecek.

§  Yapamadığınız soruların yanına bazı şekiller koyabilirsiniz.

§  Sayısal sorularda mutlaka işlem yapın.

§  Soru içerisinde sadece önemli gördüğünüz yerlerin altını çizin.

§  Cevapları optiğe doğru kodladığınıza emin olun.

§  Bir testi bitirdikten sonra vereceğiniz aralarda sınavınızın başarılı geçtiğine diğer sınavınızın da başarılı geçeceğine kendinizi inandırın.

§  Sınava girmeden önce amaçlarımıza ulaşmak için kendinizi kasmadan başarılarınızın detaylarını hayal edin. Olumlu(pozitif) düşünmek için çalışın.

§  Amacınıza önce kendiniz inanmalısınız.

§  Amaçlarınızdan asla vazgeçmeyin ve asla pes etmeyin.

NOT: Öğrenciler,  sınav salonlarına alınırken üzerlerinde kullanımı doktor raporu ile belirlenen hasta veya engellilere ait cihazlar (işitme cihazı, insülin pompası, şeker ölçüm cihazı ve benzeri) hariç, çanta, cep telefonu, telsiz, radyo, saat, bilgisayar, kamera ve benzeri iletişim araçları ile depolama kayıt ve veri aktarma cihazları, kablosuz iletişim sağlayan cihazlar ve kulaklık, kolye, küpe, bilezik, yüzük, broş ve benzeri eşyalar ile her türlü elektronik ve veya mekanik cihazlar, databank sözlük, hesap makinesi, kâğıt, kitap, defter, not vb. dokümanlar, pergel, açıölçer, cetvel vb. araçlar, delici ve kesici aletlerle sınav binasına alınmayacaktır.  Öğrenciler, bu araçlarla sınava alınmayacağı gibi sınav anında yanında bulunduğu tespit edilirse sınav kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle sınavı tutanakla geçersiz sayılacaktır.

 

KENDİNE GÜVEN, BAŞARACAKSIN!!

§  Bugüne kadar belli bir başarı gösterdin bu sınavda da en az o kadar başarılı olabilirsin, kendine güven ve herhangi bir deneme sınavı rahatlığında soruların üzerine düşünerek nasıl çözeceğine karar ver.

Şimdi bu önerilerin tümünü okumuş olan sen sınav anının hayalini kur ve istediğin gibi geçecek, harika bir sınav deneyimini zihninde yaşayarak rahatla. 
 
 
 

 

Kategori Genel
Özel Yükselen Eğitim Kurumlarından 2018-2019 eğitim-öğretim yılının en büyük etkinliği. Bu yıl 9'uncusu düzenlenen geleneksel Sanat Gecesi organizasyonu büyük bir kadroyla, coşkulu bir şekilde gerçekleştirildi. Yükselen Eğitim Kurumlarının öğrenci ve öğretmenlerinin binbir emekle hazırladığı programla, aslında onların ne kadar yetenekli ve becerikli olduklarını bir kez daha gördük ve onları gururla izledik. Biz Yükselen ailesi olarak biliriz ki sanat toplumun can damarlarından biridir çünkü sanat yaşamı yansıtan bir aynadır. Toplumlar sanat sayesinde farklı pencerelerden bakma, düşünme, yorumlama ve sonuca ulaşma becerisini kazanır. Öğrencilerimiz de hayat boyu kendilerini farklı şekilde ifade etme becerisi kazanmalı, toplum içerisinde kendilerini daha güçlü gösterme imkânı elde edebilmelidir. Bizler hayatımıza renk katan kıymetli sanatçılarımızın ve eserlerinin dokunuşlarını taşıyoruz. Hiç unutamayız Yaşar Usta’nın insanlığa dair dersini, hiç düşürmeyiz İnek Şaban ile yüzümüzdeki gülümsemeyi, Adile Naşit’te görürüz çocuk sevgisini, 7’den 77’ye Barış Manço’dan dinleriz dünya barışını, Zeki ve Metin’in sıkı, can dostluğu ve daha nicelerini yaşarız sanatçılarımızla. 
 
Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ümüzün şu sözüyle daha iyi anlıyoruz sanatın ve sanatkârın değerini: “Efendiler, hepiniz milletvekili olabilirsiniz, bakan olabilirsiniz ve hatta cumhurbaşkanı olabilirsiniz ama sanatkâr olamazsınız.” 
 
Böylesine muhteşem bir geceye imza atan ve emeğini esirgemeyen tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve katılımlarıyla bizleri onurlandıran değerli misafirlerimize çok teşekkür ederiz. Daha güzel, anlamlı ve coşkulu organizasyonlarda tekrar görüşmek dileğiyle. 
 
 
 
 
 
 

 

Kategori Genel
25.05.2019 Cumartesi günü Çubuk Ortaokulu olarak günübirlik Eskişehir gezimizi gerçekleştirdik. Öğrencilerimize sosyal ve kültürel anlamda katkıda bulunmak istediğimiz gezimizde, Eskişehir'in eşsiz tarihi ve doğal güzelliklerini ziyaret ettik. Eskişehir'de ünlü bal mumu heykel müzesini, hayal şatosunu, su altı dünyasını, hayvanat bahçesini, Köprübaşı'nı, Sazova Bilim ve Kültür Parkı'nı, korsan gemisini, Altıhan'ı ziyaret ederek birçok anı biriktirdik ve birçok şey öğrendik. Toplamda 90 öğrenci ile yaptığımız gezimizde öğrencilerimiz çokça da eğlendiler.
 
 
 
 
 
 

 

Kategori Genel
Page 1 of 25