Okulumuz

  • Normal
  • Başlık
  • Tarih
  • Karışık
diğer haberler / Tüm haberler için SHIFT'e basılı tutun. hepsini yükle
GÜNEŞİ BİLE TAMİR EDEN 5.SINIFLAR
 
 
Ekim ayında Behiç Ak'ın "Güneşi Bile Tamir Eden Adam" kitabını okuyan 5. sınıflar, kitaptan feyz alarak kolları sıvadı ve aile ekonomisine de katkı sağlamak adına evlerindeki bozulmuş/kırılmış eşyaları tamir etti.
 
Kategori Genel
Cuma, 19 Ekim 2018 09:23

ORTAOKUL REHBERLİK ETKİNLİKLERİ

 Sınav sürecinin en önemli noktası hedef oluşturmadır. Tüm sekizinci sınıf öğrencilerimiz okul rehber öğretmenleriyle bu sene hedefledikleri okulları belirlediler. Test çözme deneyimi, sınav sonucunu önemli ölçüde etkileyen etmenlerden biridir. Rehber öğretmenlerimizin eşliğinde  8. sınıf öğrencilerimize test çözme teknikleri  bilgilendirme çalışması yapıldı.
 
 
 
 
 
 
Kategori Genel
Perşembe, 18 Ekim 2018 14:08

BU AY NE OKUSAK?

   
 
 
 
 
 
 
 
Kategori Genel
Yükselen Koleji Ortaokulu 6. sınıf öğrencileri, MTA Tabiat Tarihi Müzesi'ni ziyaret ettiler. Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü’ne bağlı olan müzede;
Türkiye’de yaşamış ve yaşamakta olan hayvan ve bitki türleri, 6400’e yakın fosil,1972 yılında Ay’a giden bir astronot tarafından getirilen Ay Taşı, 1989 yılında Sivas/Yıldızeli-Sulh Halil Köyü’ne düşmüş olan gök taşı ve Türkiye’nin zengin mermer çeşitleri öğrencilerimizin dikkatini çekti. 
 
 
 
 
 
 
 
Kategori Genel
6.sınıfların dersine giren  matematik öğretmenleri, üslü sayıları öğrencilere tanıttıktan sonra öğrencilerin birbirlerine soru sorarak eğlenebildikleri bir oyunla konularını pekiştirdiler. Öğrencilerin bulmaca çözerken ve öğrenirken eğlenmesi için üslü sayılar ile çözülebilecek bir labirent etkinliği yapıldı.
Ayrıca öğrencilerimizi kitap okumaya teşvik etmek amacıyla her birinin üzerinde üslü sayı kurallarının da yazılı olduğu kitap ayraçları  öğrencilere dağıtıldı. 
                                                                                                                                   
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            MATEMATİK ZÜMRESİ
 
 
 
 
 
 
 
Kategori Genel
 
“Oyuncak” metnimizde bir dede gizli gizli torununun oyuncaklarıyla oynar! Oynar ama kızına, torununa yakalanmaktan da korkar alay ederler, yadırgarlar diye! Oysa hiçbir yere gitmez çocukluk, yeter ki köreltmeden yaşatmasını bilelim! 5A sınıfının metne giriş etkinliğini, unutulmaya yüz tutmuş sokak oyunlarıyla yapalım istedik. Çocuklarımızın oynadıkları “yağ satarım bal satarım”ı uzun süre gülümseyerek hatırlayacaklarını umuyoruz!
 
 
 
 
 
 
 
 
Kategori Genel
5/D ve 5/E sınıfı Türkçe dersinde "Oyuncak" metni dahilinde kuklalar yaptı ve onları konuşturdular.
 
 
 
 
 
 
                                  
                                   
                        
 

 


                    


 

Kategori Genel
5-F şubesi Türkçe dersinde "Oyuncak" adlı metin çalışmasını en sevdiği oyuncaklarıyla işlediler. Hem eğlenen hem de oyuncaklarını sergileyen çocuklar çok eğlendiler.
 
 
 
 
                                  
                                   
                        
 

 


                    


 

Kategori Genel
5/C sınıfı öğrencilerimizle geleneksel oyunlarımızdan ''Yağ satarım bal satarım'' oynayıp buradan hareketle Türkçe ders kitabında yer alan ''Oyuncak'' metniyle bir bağlantı kurduk. Oyun ve oyuncak kavramlarının hayatımızdaki yerini sorgulayıp keyifli bir ders işledik. 
 
 
 
 
Kategori Genel
Page 1 of 5