Perşembe, 23 Kasım 2017 21:37

ANKARA ÇAĞDAŞ SANAT TİYATROSU GEZİSİ

 

Tiyatro Kulübü olarak tiyatroya dair merak ettiklerimizi sormak adına,33 yıllık bir deneyimin kapısını çalmaya karar verdik. Ankara Çağdaş Sanat Tiyatrosu da en sıcak, en içten haliyle bize kapılarını açtı. Mesleğine 33 yılını vermiş olan Fazıl Ufuktepe ve ekibiyle buluşmadan önce heybemizi ne kadar bilgi ile doldurursak kâr diyorduk ancak bilgiden çok fazlasıyla döndük. Küçük atölye çalışmaları, doğaçlama ile yöntem gösterimi ve tabi ki eğlence... Atölyenin sonunda Fazıl Bey'in kendi yazdığı kitabı bizlere hediye etmesi de ayrı bir mutlu etti bizi.
Kategori Genel
Perşembe, 23 Kasım 2017 21:24

ŞİMDİKİ ÇOCUKLAR BİR HARİKA

Aziz Nesin' in Şimdiki Çocuklar Harika kitabında iki arkadaş vardı. Aralarına mesafeler girse de mektuplaşarak iletişimlerini devam ettirdiler, günlerinin nasıl geçtiğini birbirlerine yazmaktan vazgeçmediler. 6/C sınıfında bu kitapta yazılan mektupları okurken  sanki o mektuplar bize yazılıyormuş gibi,gelecek olan yeni mektubu merakla bekledik. Birinin özel olarak sana yazdığı, ellerinin değdiği, emek verdiği bir mektup, ne kadar heyecanlı olur? Merak etti çocuklar, teknolojiye bu kadar hapsolmuşken bundan vazgeçip kura çekerek birbirlerine mektup yazmak istediler. Kime hangi ismin çıktığı son ana kadar söylenmedi. Heves edip mektuplarının yanına bir de hediye kondurdular. Kitaptaki iki arkadaş gibi olmak için söz verdiler birbirlerine. 

 

                                                                                                                                                                           Türkçe Zümresi 

 

 

 

 

 

Kategori Genel
Perşembe, 23 Kasım 2017 20:47

VANİLYA KOKULU MEKTUPLARINIZI ALDINIZ MI?

 
"Bu ayki kitabımız için nasıl bir etkinlik yapabiliriz?" diye sorduğumuzda "Bize emek veren herkese mektup yazalım öğretmenim." diye cevap verdi öğrencilerimiz.  Öyle de yaptık... Öğretmenlerimizden idarecilerimize, kurucularımızdan okul çalışanlarımıza kadar herkese yazdılar... Minik satırlarında yumuşacık sevgileri vardı, biraz da vanilya kokusu ?

 

                                                                                                                                                                           Türkçe Zümresi 

 

 

 

 

 

Kategori Genel
Çarşamba, 15 Kasım 2017 20:48

FABL ETKİNLİĞİ

6/E ve 6/F sınıflarında fabl metin türünü canlandırırken hem kahramanların tacını yaptık hem de aslanın liderliği,tilkinin kurnazlığı bize eşlik etmiş oldu.                                                                                                                                                                                                                                                 

 

                                                                                                                                                                           Türkçe Zümresi 

 

 

 

 

 

Kategori Genel
Çarşamba, 15 Kasım 2017 20:47

TÜRKÜ ÇOCUKLARIMIZ

 

Teknoloji Çağı çocukları Bozkırın Tezenesini çok sevdi!

Bu topraklarda doğan her can bir Türkü Çocuk'tur aslında...

"Aşrı aşrı memlekete kız vermesinler" için çocuklarımızın yaptığı filmi izledik bugün, "Çanakkale Türküsü ile gözlerimiz doldu, Hey Onbeşli türküsünün aslında bir ağıt olduğunu öğrendik... Türkülerin varolma hikayelerini öğrendikçe Anadolu edebiyatının kalpten kalbe giden bir yol olduğunu hissettik...

Biz bu ay okuduğumuz kitaptan esinlenip türkülerimize film yaptık, türkü defteri oluşturduk, türküler söyledik...

Zihni Batı'da kökleri Anadolu'da çocuklar yetiştirmek ümidiyle...                                                                                                                                                                                                                                                  
 

 

                                                                                                                                                                          Türkçe Zümresi 

 

 

 

 

 

Kategori Genel
Çarşamba, 15 Kasım 2017 20:39

EKOK ETKİNLİĞİ İLE EĞLENİYORUZ

6. sınıflardaki EKOK konusu ile ilgili problemler farklı etkinliklerle somutlaştırılıp öğrencilerin, konuyu eğlenerek daha iyi kavramları sağlanmıştır.
 
 
 
 
Kategori Genel
Pazartesi, 13 Kasım 2017 20:22

WDSF METU OPEN DANS SPORT CHAMPIONSHIPS

 

Okulumuz 6/A sınıfı öğrencilerinden Nehir Çam, Ortadoğu Teknik Üniversitesinin düzenlemiş olduğu uluslararsı dans yarışmasında (WDSF METU OPEN DANS SPORT CHAMPIONSHIPS) partneri ile birlikte Yıldızlar 1/Standart kategorisinde 3. ve Yıldızlar 2/Standart kategorisinde 6. olmuştur.
 
Öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz."
 
 
 
 
Kategori Genel
Pazartesi, 13 Kasım 2017 12:15

EBOB ETKİNLİĞİ İLE EĞLENİYORUZ

6. sınıflardaki EBOB konusu ile ilgili problemler, farklı etkinliklerle somutlaştırılıp öğrencilerin eğlenerek daha iyi kavramları sağlanmıştır.
 
 
 
 
Kategori Genel
Pazar, 12 Kasım 2017 22:11

MÜZECİK ZİYARETİ

 
Okuma kulübü ögrencilerimizle ilk olarak çocuk edebiyatının büyülü dünyasına adım atmalarını sağlamak amacıyla “Elma Yayınevi” ne ait olan Müzecik'e gezi düzenledik.  Müzecik (Çocuk Edebiyatı Müzesi) çocuk kitabı yazarlarının, çocukların, öğretmenlerin, ebeveynlerin çocuk edebiyatı çatısı altında buluştukları bir yerdir. Çocuk edebiyatı kültürümüzü araştırmak ve tanıtmak amacıyla oluşumuna başlayan Müzecik aynı zamanda çocukların hayal güçlerini büyülemeyi de hedefliyor.  Ögrencilerimiz burada okudukları kitapların eski baskılarını gördü, dönemlere göre ayrılan çocuk kitaplarını merakla inceledi ve bir kitabın basılana kadar geçirdiği süreçleri Müzecik çalışanlarının hazırladığı sunumla öğrendiler. Keyifli ve dolu dolu bir gün geçiren öğrencilerimiz okumak icin kitap almayı da ihmal etmedi. Öğrencilerimizin bu kulübü seçmekten pişman olmadıklarını görmek de bizim en büyük mutluluğumuz oldu. 
 
                                                                                                                                                                                                                                             Türkçe Zümresi
 
 
 
 
Kategori Duyuru
 
5. Sınıf öğrencileri Matematik dersi kapsamında; takvimler 10 Kasım’ı gösterirken, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 79. yıldönümünde, ellerde kalemler ve kulaklarda onun yiğit sesiyle çalışmalarını hazırladılar. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün matematik ve geometri alanına yapmış olduğu katkılardan, bilime verdiği önemden yola çıkarak sloganlarını bulan öğrenciler, yaratıcılıklarının ve matematiksel bilgilerinin de yardımıyla çalışmalarına son hallerini vererek 10 Kasım Köşesi için çalışmalarını sergilediler. Ayrıca, daha önceki matematik derslerinde görmüş oldukları “Örüntüler” konusunun kazanımlarına uygun olacak şekilde kendi Atatürk panolarını da sınıfta yapılan etkinlikle hazırladılar. “Hayatta en hakiki mürşit ilimdir, fendir.” diyerek kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nde çağdaş medeniyetlere ulaşmak için birçok devrim yapan çok yönlü lider Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve özlemle anıyoruz.
 
 
 
 
Kategori Genel
Page 1 of 6